Showing results for Male Championships

132nd England Boxing National Amateur Championships
April 13, 2019 | Manchester Central (Finals Day) and Harvey Hadden Sports Village, Nottingham (pre quarters, quarters and semis)
Weight Category Champion Finalist
Under 49 kg Conner Kelsall (Tom Hill) Ben Litwin (Turner’s)
Under 52 kg Hamza Mehmood (Hoddesdon) Connor Daly (Islington)
Under 56 kg Ibrahim Nadim (Bury) John O’Meara (Dale Youth)
Under 60 kg Masood Abdulah (Islington) Joe Tyers (Darlington)
Under 64 kg Sam Noakes (Westree) Amaar Akbar (Warrior Breed)
Under 69 kg Harvey Lambert (St Paul’s) Elliot Whale (Nemesis)
Under 75 kg Mark Dickinson (Birtley) Ramtin Musah (Beartown)
Under 81 kg Aaron Bowen (Triumph) George Crotty (Royal Navy)
Under 86 kg Kheron Gilpin (Miguel’s) Ben Jarvis (Redcar)
Under 91 kg Natty Ngwenya (Army) Thomas Pogson (Imps)
Over 91 kg Delicious Orie (Jewellery Quarter) Gideon Antwi (Hoddesdon)

England Boxing National Junior Championships 2019
March 23, 2019 | Magna Science and Adventure Centre, Rotherham
Weight Category Champion Finalist
Junior Cadet Under 36 kg Reuben Muston (Whitley) Berkley Moore (Parson’s Cross)
Under 38 kg Edward Smith (Hoddesdon) Joe Miller (Olympian)
Under 40 kg Zac Adams (Leigh) Jack Bacon (Attleborough)
Under 42 kg Frankie Wood (West Ham) Dylan Murphy (Hall Green)
Under 44 kg Nelson Birchall (Sharpstyle) Alfie Hedges (Pinewood)
Under 46 kg Sam Varey (Trowbridge) Harry Burke (Sefton)
Under 48 kg Danny Boardman (GR) Shaun Barbakis (Sefton)
Under 50 kg Miley Cash (Pinewood) Zayan Ahmed (Purge)
Under 52 kg Jim Smith (Phil Thomas) Freddie Pullen (Repton)
Under 54 kg Osama Mohammed (Lions) Owen Sherred (GR)
Under 57 kg Andrew Mannin (Phil Thomas) Tommy Cole (Pinewood)
Under 60 kg Lucas Biswana (Gemini) Ellis Myer (Phil Thomas)
Under 63 kg Matt Knipe (Moss Side Fire) Sonny Flack (Dagenham)
Under 66 kg Jimmy Dean Wood (Kent Gloves) Ellis Taylor (Rectory)
Under 70 kg Prince Dubois (Repton) Henry Rowbotham (HEBA)
Under 75 kg Oliver Rolfe (Repton) AJ Fuller (Windrush Valley)
Under 80 kg Iyaleh Constant (Cricklewood) Joel Blakeley (Droylsden)
Junior Under 36 kg David Adams (Phil Thomas) Haaris Brown (Jennings Gym)
Under 38 kg Callum Drinkald (Wearmouth) Patrick Coleman (Rourkeys)
Under 40 kg Tom Adams-Buckworth (Middlesbrough) Jimmy Burnside (Chesterfield)
Under 42 kg Hamza Uddin (Fearless) Awais Hussain (Woking)
Under 44 kg Frank Varey (Sharpstyle) Bill Harber (Bodyshots)
Under 46 kg Blu Bowers (Pinewood) Khalid Saleh (Kirkdale)
Under 48 kg Shaun Hubbart (Birtley) Ellis Clifton (Priory Park)
Under 50 kg Muhammad Ali (Prospects) Jack McLoughlin (Waterside)
Under 52 kg James Fernley (Lansbury) Codie Smith (Hull BC)
Under 54 kg Cameron Lavery (Impact) Finley James (West Ham)
Under 57 kg Ellis Price (Hunslet) Patrick Doherty (Chadwell St Mary)
Under 60 kg Jude Moore (Downend) Jake Abrol (Sharpstyle)
Under 63 kg Jimmy Lee (Guildford) Mohammed Amiry (Fisher)
Under 66 kg Mark Benham (Blandford) Rai Aayush (Maidstone Ghurkas)
Under 70 kg Marcus Ellis (Huthwaite) Kian Taylor (Westree)
Under 75 kg Teagn Stott (Sheffield BC) Billy Wilson (District Youth)
Under 80 kg Jack Turnbull (Border City) Reece Harris-Mann (Scarborough)
Over 80 kg Enriko Itauma (St Mary’s) Jimmy Gavin (Larches and Savick)

England Boxing National Youth Championships 2019
February 17, 2019 | Spiceball Leisure Centre, Banbury
Weight Category Champion Finalist
Youth Cadet Under 49 kg William Hewitt (Leigh) Robert Dunn (Hendon)
Under 52 kg Roberto Lacourt (Repton) Joe McGrail (ERT)
Under 56 kg Abdul Khan (Bury) Sonny Driscoll (HOP)
Under 60 kg Patris Mughalazi (Hooks) Joe Crawford (Queensway)
Under 64 kg Ted Jackson (St Paul's) Ali Akbar Javid (Bury)
Under 69 kg George Liddard (Billericay) Liam Orme (Weston Warriors)
Under 75 kg Christy Collins (Northside) Adam Olare (Howden)
Under 81 kg Jack Edge (Jimmy Egan's) Muhammed Hasnan Ali (ELBA)
Under 86 kg Ben Gidley (Bakehouse) Ryan Butler (Tom Hill)
Youth Under 49 kg Mykyle Ahmed (Manor) Patrick Hewitt (Leigh)
Under 52 kg Dennis McCann (Repton) Cameron Paul (Pinewood)
Under 56 kg Adan Mohammed (Repton) Edward Hardy (Highfields)
Under 60 kg Adam Azim (Pinewood) Jay Turner (Frankie Gavin's)
Under 64 kg Jack Oliphant (Bodyshots) Huey Malone (Christ the King)
Under 69 kg Clark Smith (Timperley) Thomas Varey (Trowbridge)
Under 75 kg Dan Toward (Birtley) John Hedges (Hoddesdon)
Under 81 kg James Metcalf (Ingle's) Josh Martin (Stoke Staffs)
Under 86 kg Beni Mondua (Edmonton Eagles) Jada Blaze Letman-White (Freedom)
Under 91 kg Reece Sloan (Salisbury) Hunzla Hamzah (Jewellery Qtr)
Over 91 kg William Howe (Phil Thomas) Brooklyn Chamberlain (Western Warriors)

Weight Category Champion Finalist
Cadet Under 28 kg Daniel Hamilton (No Limits) William White (West Hill)
Under 30 kg Jade Jenkins (Pinewood) Mason Scoullar (Rotunda)
Under 32 kg Mohammad Safar (The Ring) William Ball (West Ham)
Under 34 kg James Barrett (Powerday Hooks) Sydney Welch (Darlington)
Under 36 kg Jonas Railton (Bishop Auckland) William Howard (Repton)
Under 38 kg James Friend (Rumbles) Seth Charles (Sheffield BC)
Under 40 kg Michael Haley (Laisterdyke) Joseph McDonagh (White Hart Lane)
Under 42 kg John Valler (Pinewood) Jeremie Lessa (Capitol)
Under 44 kg Mason Butcher (Pinewood) Kevin McDonagh (Ardwick Lads)
Under 46 kg Riley Holmes (Legions) Claude Grey (Hoddesdon)
Under 48 kg Kevin Richardson (Houghton) George Murray (Derby Lane)
Under 52 kg Jon Joe Corrigan (Border City) Martin Sweeney (Five Star)
Under 62 kg Taylan Porter (Coopers) John McDonagh (White Hart Lane)
Class A Under 30 kg William Foster (Phil Thomas) Harry Penny (West Ham)
Under 32 kg John T Varey (Sharpstyle) Joe Padget (Sunderland)
Under 34 kg Leighton Birchall (Sharpstyle) Martin Doran (Ferndown)
Under 35.5 kg Zain Hanif (Purge) Shane Price (Albion)
Under 37 kg Michael O’Donnell (Powerday Hooks) Esah Muddasar (Laisterdyke)
Under 38.5 kg Luke Rodda (Repton) Terence Brown (Marybone)
Under 40 kg Francie Doherty (Pinewood) Gerry McDonagh (Dale Youth)
Under 41.5 kg Michael Smith (Pinewood) Nathan Ward (Darlington)
Under 43 kg Martin Barrett (Powerday Hooks) Bobby Tildesley (Chalvedon)
Under 44.5 kg Frank Middleton (West Ham) Kyle Carter (High Wycombe)
Under 46 kg Frankie Thompson (West Ham) Ashton Duncan (Thames Valley)
Under 48 kg Joe Cooper (Pinewood) Ryan Darlington (Devonport)
Under 50 kg Ben Moore (Westhill) Jadan Crook (Chorley)
Under 52 kg Mohammed Mehdi (Dale Youth) Charlie Cooper (Pound Lane)
Under 54 kg Patrick Doherty (Powerday Hooks) Bernie McDonagh (Ardwick Lads)
Under 56 kg Sam Hardy (Newark) Brendan Pearson (Crook)
Under 59 kg Mobin Khalafzaden (Howdon) Jake McConnell (Whitby)
Under 65 kg Connor McCormack (Chichester) Dylan Wallis (Bideford)
Class B Under 32 kg Mikie Tallon (Transport) Joel Fallon (Powerday Hooks)
Under 34 kg Cain Alexander (Rotunda) Scott Stannard (Sudbury)
Under 35.5 kg Quie Coleman (Rourkey’s) Bernie Mongan (Bridgewater Salford)
Under 37 kg Denaeo George (City of Leicester) Owen Ketley (Hull BC)
Under 38.5 kg Thomas Varey (Sharpstyle) Paddy Ward (Pinewood)
Under 40 kg Chase Loveridge (Pinewood) Mohammed Suleman (Eastside)
Under 41.5 kg Joshua Rose (Hall Green) Charlie Smith (CSM)
Under 43 kg Jaiden Harradine (West Ham) Paul Graham (Lee Jones)
Under 44.5 kg Elie Lessa-Lutumba (Capitol) Ethan Cummings (Gemini)
Under 46 kg Hamilton Joyce (Camp Detox) Kian Quinn (Braunstone)
Under 48 kg Aaron Bird (Olympian) Mason Orchard (Pinewood)
Under 50 kg Ellis Panter (Burton Park) Aman Kumar (Cleary’s)
Under 52 kg Elijah Moore (Kent Gloves) Jeziah Vieira (Earlsfield)
Under 54 kg Emmanuel Buttigieg (Newham) Thomas Robinson (South Derby)
Under 56 kg Anthony Connors (West Ham) Harry Wilson (Pinewood)
Under 59 kg Jimmy Delaney (Guildford City) Denis Sorokins (Rosehill)
Under 62 kg Tyrone Cross (St Mary’s) Michael O’Regan (2nd City)
Under 65 kg Mikey Jennings (Jennings’ Gym) Billy Baxter (March)
Under 68 kg RJ Draper (Pinewood) Joe Hodgkinson (Olympian)
Under 72 kg Ethan Moore (Downend) Jack Blencowe (Kingfisher)
Under 76 kg Jesse Harris (St Mary’s) Dempsey McManus (Wodensborough)

England Boxing National Development Championships 2019
October 26, 2019 | Spiceball Leisure Centre, Banbury
Weight Category Champion Finalist
Senior Class A Under 49 kg Josh Millington (Army) Ashley Walker (Donnington)
Under 52 kg Jack Williams (Eastgate) Sabber Sulayman (Wodensborough)
Under 56 kg Sharafat Ali (One Nation) Aymane Bourhfir (Cuban BA)
Under 60 kg Will Gardner (Wessex) Jack Martin (Aspire)
Under 64 kg Jack Freeman (Army) Innocent Mayo (2nd City)
Under 69 kg Precieux Noka (Croydon) Othman Said (South Wye)
Under 75 kg Dami Ikengbojo (Basingstoke) Thomas Jordan (Vulcan)
Under 81 kg Jack Craig (Everton Red Triangle) Seymour Simpson (West Ham)
Under 86 kg Chidi Amanwa (Battlebridge) Baracat Mansour (Golden Gloves)
Under 91 kg Lewis Oakford (High Wycombe) Marvin Tomlinson (Jimmy Egan's)
Over 91 kg Daniel James (Bakehouse) Peter Dobos (Moulescoomb)
Senior Class B Under 52 kg Ibrahemm Shakil (Eastside) Chorley Nolan (Army)
Under 56 kg Nyall Berry (O'Dells) Ruhel Miah (Islington)
Under 60 kg Josh Hargreaves (Purge) Jordan Phelps (Army)
Under 64 kg Maz Bin Saud (No Limits) Joseph Tarrant (Torbay)
Under 69 kg Killian Hardy (Harwich) walkover
Under 75 kg Iduino Balde (Miguel's) Amir Abubaker (Christ The King)
Under 81 kg Brandon Pinnock (Bulkington) Raphael Brown (Left Hook)
Under 86 kg Machindo Mwambazi (Double Jab) Jordan Wizzart (Eccles)
Under 91 kg Trai Duberry (Aston) walkover
Over 91 kg Harvey Dykes (Moulescoomb) Ike Ogbo (Border City)

England Boxing National Development Championships 2019
October 26, 2019 | Spiceball Leisure Centre, Banbury
Weight Category Champion Finalist
Junior Class A Under 38 kg Joshua Naylor (City of Hull) Isaac Havvas (Donnington)
Under 42 kg Georgi Ivanov (Chadwell St Mary) Brandon Ross (Love ABC)
Under 44 kg Amir Khan (Acocks Green) Ibrahim Khan (Metro)
Under 46 kg Dillon Curtis (Pound Lane) Akiem King (Warley)
Under 48 kg Zack Phee (Rumbles) Harvey Trainor (Jimmy Egan's)
Under 50 kg Harris Zaman (Middlesbrough) Owen Aspell (Bulmershe)
Under 52 kg Freddie Marshall (Repton) Connor Hughes (Headland)
Under 54 kg Mason Payne (Westree) David Peach (Great Wyrley)
Under 57 kg Louie Ward (Repton) Patrick Lloyd Smith (Rydal)
Under 60 kg Bobby Julienne (Northolt) Aftkar Arman (Grainger Park)
Under 63 kg Louie Muldowney (Odyssey) Jude Percival (Wearmouth)
Under 66 kg Micah Michaels (Repton) Harley Kelwick (Titans)
Under 70 kg Marc Haughan (Carlisle Villa) Sonny Flack (Dagenham)
Under 75 kg Patrick Gavin (Larches and Savick) Alfie Cribbens (Tenterden)
Under 80 kg Damar Thomas (Powerday Hooks) Fraser Liles (Meanwood)
Over 80 kg Danny Edwards (St Austell) Khalif Ali (Golden Gloves)
Junior Class B Under 38 kg Alex Hubery (Shildon) Jenson Williams (Hall Green)
Under 40 kg Fraser Armstrong (Leicester Lightning) Tareq Ahmed (Lansbury)
Under 42 kg Lewis Benson (KBW) Trez Thomas (Holland Shore)
Under 46 kg Daniel Grainger (Bishop Auckland) Reegan Jackson-Smith (Essex Uni)
Under 48 kg Jay Van Gelder (Studio) Irtaza Ahmed (High Wycombe)
Under 50 kg Samuel Wall (Mikey's) Henry Killesten (The Ring)
Under 52 kg Kieron Doran (Manor) Jack Deangelis (Hastings)
Under 54 kg Hassan Ishaq (Lucky Gloves) Corey Scott (Technique)
Under 57 kg Tom Jones (Lions) Tommy Flack (Eastgate)
Under 60 kg Harvey Fletcher (Kings Heath) Saqib Mehmood (Strike 06)
Under 63 kg Ned Minter (Norwich Lads) Connor Meenan (O'Dells)
Under 66 kg Josh Cuthbertson (Phil Thomas) Oscar Kusmirek (Kings)
Under 70 kg Ben Taylor (Exhall) Manny Mohammed (Mid Essex)
Under 75 kg Luke O'Brien (Moulescoomb) Dillon Condel (Redcar)
Under 80 kg Kai McDonald (Fusion) Badra Toure (Golden Gloves)
Over 80 kg Billy Hipperson (Eastbourne) Connor Young (Old Hill)

131st England Boxing National Elite Championships
April 22, 2018 | York Hall, London
Weight Category Champion Finalist
Under 49 kg Conner Kelsall (Tom Hill) Benn Norman (Braunstone)
Under 52 kg Hamza Mehmood (Hoddesdon) Jake Harrison (Gemini)
Under 56 kg Brad Strand (Everton Red Triangle) Liam Davies (Kings Heath)
Under 60 kg Mark Chamberlain (Team Wiseman) Akash Tuquir (Kings Heath)
Under 64 kg Dalton Smith (Steel City) Isaacs Milburn (Birtley)
Under 69 kg Harris Akbar (Bradford College/Police) Harvey Lambert (St Pau'ls)
Under 75 kg Jordan Reynolds (Hoddesdon) Ben Fail (Far Cotton)
Under 81 kg Ben Rees (Birtley) Patrick Allen-Cripps (Harwich)
Under 86 kg Bryce Goodridge (Basingstoke) Callum Beardow (Sheffield City)
Under 91 kg Lewis Williams (Cleary's) Natty Ngwenya (UKAF)
Over 91 kg Chez Nihell (UKAF) Courtney Bennett (Double Jab)

England Boxing National Schools Championships 2018
May 26, 2018 | Grantham Leisure Centre, Grantham
Weight Category Champion Finalist
Minors 29.5kg kg Leighton Birchall (Sharpstyle) Harry Penny (West Ham)
31kg kg John Tom Varey (Sharpstyle) Musa Sheikh (Fairbarin)
32.5kg kg Shane Price (Trumpington) Cory Spencer
34kg kg Esah Mudasar (Platinum) John Joe Lee (Guilford)
35.5kg kg Bronton Creighton (Darlington) Alby Smith (Repton)
37kg kg Francie Doherty (Pinewood) Francie Doherty (Pinewood)
38.5kg kg Joe Cooper (Pinewood) Mackenzie Moore (Spartan)
40kg kg Martin N Barrett (Powerday Hooks) Will Fenton (St Pauls)
41.5kg kg Rocky Johnstone (Attleborough) Michael Sweeny (Small Heath
43kg kg Oliver Robson (District Youth) Ross Hendrick (Gemini)
44.5kg kg Patrick Doherty (Powerday Hooks) Christiano Maragh (Metro)
46kg kg Bernie McDonogh (Ardwick Lads) Ben Moore (Hastings Westhill)
48kg kg Zakk Gibbons (Sedburgh) Brendon Pearson (Shildon)
50kg kg Lee Brinkley (Redcar) Dylan Walls (Tiverton)
56kg kg Sam Hardy (Newark) Alfie Baker (Peterborough Police)
Class A 29.5kg kg Michael Tallon (Transport) Joe Fallon (Powerday Hooks)
31kg kg Anthony O’Donnell (Powerday Hooks) Cain Alexander (Rotunda)
32.5kg kg Denaeo George (City of Leicester) Paddy Ward (The Ring)
34kg kg Michael Rattigan (Oldham Boys) Jimmy Doherty (West Ham)
35.5kg kg Francie Coyle (West Ham) Johnny Fitzharris (Kings Heath)
37kg kg Brandon Strand (Burton Park) Jonny Doherty Guilford)
38.5kg kg Kaedyn Kamara (Salisbury) Paddy Casey (Pound Lane)
40kg kg Hamilton Joyce (Camp Detox) Elijah Shaw (Bodyshots)
41.5kg kg Aaron Bird (Olympian) John Smith (Sporting Ring)
43kg kg Billy Cooper (Pound Lane) Yusuf Hussain (Prospects)
44.5kg kg Morgan Handford (Seacombe) Danny Searle (Guilford)
46kg kg Harry Wilson (Pinewood) Bradley Lowther (Burnmatofts)
48kg kg Dan Delany (Guilford) Leo Sewards (Golden Gloves)
50kg kg Ali Aldhufairi (Longsight) Lewis Whelan-Barone (Islington)
52kg kg Jason Frayling (Trowbridge) Logan Sheridan (Stratford Upon Avon)
54kg kg Tyrone Cross (St Mary’s) Troy Richmond (Sandygate)
56kg kg Nurein Omar (West Ham) Michael O’Regan (Second City)
68kg kg Jessie Harris (St Marys) Ethan Moore (Downend)
Class B 29.5kg kg Jack Shortell (Burnmantofts) Leonard Herne (Epic)
31kg kg David Adams (Phil Thomas) Simon O’Donnell (Powerday Hooks)
32.5kg kg Brian O’Donnell (Powerday Hooks) Harris Brown (Jennings)
34kg kg Callum Drinkald (Sunderland East End) Mark Smith (March)
35.5kg kg Marko Voronovs (Hull Boxing Centre) Reuben Muston (Whitley)
37kg kg Dylan Murphy (Hall Green) Alfie Hedges (Pinweood)
38.5kg kg Nelson Birchall (Sharpstyle) Sammy Varey (Trowbridge)
40kg kg Harvey Strand (Burton Park) Arbi Bytyqi (West Ham)
41.5kg kg Frank Varey (Sharpstyle) John Love (Pounds Lane)
43kg kg Jack Dadack (Sharpstyle) Levi Butcher (Pinewood)
44.5kg kg Levi Barnes (Sharpstyle) Tom Baker (Repton)
46kg kg Mohammed Ali (City of Leicester) Joshua Crabb (Chalvedon)
48kg kg John Dugdale (Leigh) Kyron Hughes (Islington)
50kg kg Tommy Coyle (Pinewood) Jenson Todd (Bell Green)
52kg kg Lucasz Biswanna (Gemini) Bobby Prior (Pinewood)
54kg kg Owen Sherred (Golden Ring) Keiran Devine (Sefton)
56kg kg Alex Sheratt (St Peters) Jake Thurston (Trumpington)
59kg kg Ronnie Nickolos (Hoddesdon) Calvin Chakki (West Warrick)
59kg kg Alias Butcher (Pinewood) James Mongans (Ardwick Lads)
62kg kg Pep Lyons (Ardwick Lads) George Welsh (West Kingsdown)
62kg kg Joe Hodgkinson (Olympian) John Mongans (Ardwick Lads)
65kg kg Jimmy Dean Wood (Tenderton) Henry Rowbotham (Gus Robinson)
68kg kg Alfie Leahy (Roukeys) Keiron Ray (Poseidon)
72kg kg Oasim Khan (Chesterfield) Abdul Hakim Shamis (Omibus)

Weight Category Champion Finalist
Youth Cadet Under 49 kg Eric Cyjuria (Fenland/Sparta) John Fox (Stockbridge)
Under 52 kg Dennis McCann (Repton) Jack Murphy (Roy Richardson's)
Under 56 kg Adan Mohammed (Repton) Levi Smith (St Peters)
Under 60 kg Clark Smith (Temperley) George Mitchell (Hoddesdon)
Under 64 kg Taylor Bevan (Poseidon) Jay J Stevens (Houghton)
Under 69 kg Dan Toward (Birtley) Leon Musson (Sheffield Boxing Centre)
Under 75 kg Tyrieq Campbell (Repton) Jake Lee (Worcester)
Under 81 kg Mateusz Berezwicki (Gosport) Lucas Wilson (Grainger Park)
Youth Under 49 kg Bradley Thompson (Donnington) Harvey Smith (Chadwell St Mary)
Under 52 kg Hope Price (Hunslet) Louis Small (Fareham)
Under 56 kg Joe Tyers (Darlington) Scot Melvin (EastSide)
Under 60 kg Jimmy Sains (Repton) Ethan James (Kings Heath)
Under 64 kg Azim Hassan (Pinewood) Khalid Ali (Repton)
Under 69 kg Owen Cooper (Worcester City) Tyler Rivers (Earl Shilton)
Under 75 kg Conner Tudsbury (Moss Side) James Metcalfe (St Peters)
Under 91 kg Reece Sloan (Salisbury) Clyde Best (South Durham)

England Boxing National Junior Championships 2018
March 25, 2018 | Magna Science and Adventure Centre, Rotherham
Weight Category Champion Finalist
Junior Cadet Under 36 kg Hamza Uddin (Wellington) Patrick Coleman (Laisterdyke)
Under 38 kg Alby Hill (Chadwell St Mary) Etheshan Hussain (Wellington)
Under 40 kg Jack Dryden (Birtley) Awais Hussain (Woking)
Under 42 kg Jack McLoughin (Waterside) Khalid Saleh (Kirkdale)
Under 44 kg Mark Cooper (Pinewood) Shaun Huddart
Under 46 kg Odel Kamara (Salisbury) Josh Robson (Birtley)
Under 48 kg Codie Smith (Hull Boxing Centre) Layton Butler (Worcester City)
Under 50 kg Awis Ali (Prospects) Finley James (Billericay)
Under 52 kg Reece Gannon (Everton Red Triangle) Jay Conway (Birtley)
Under 54 kg Ellis Price (Hunslet) Francis Cooper (Pound Lane)
Under 57 kg Leon Harris (Wearmouth) Frank Watson (Nemesis)
Under 60 kg Jimmy Lee (Guildford) Beau Smith (Wearmouth)
Under 63 kg Elliot Done (Darlington) Jacob Dale (Aston)
Under 66 kg Marcus Ellis (Huthwaite) Billy Wilson (District Youth)
Under 70 kg John Cooper (Repton) Jack Turnbull (Border City)
Under 75 kg Kyle Parr (Leigh) Alfie Mayes (Far Cotton)
Junior Under 36 kg Jimmy Dean (Pinewood) Aaron Fitzgerald (Salisbury)
Under 40 kg Henry Powell (Nemesis) Brandon Morrison (Birtley)
Under 42 kg Jonathan O'Donnell (Powerful Hooks) Kyle Quinn (Hoddesdon)
Under 44 kg Robert Dunn (Henson) ariq Agius (Dagenham)
Under 46 kg William Hewitt (Leigh) Jack Dillingham (Clay Cross)
Under 48 kg Joe McGrail (Everton Red Triangle) Charlie Hickford (Bodyshots)
Under 50 kg Sahil Khan (Merridale) Billy Adams (Dagenham)
Under 52 kg William Tyers (Darlington) Danny Pearce (Bodyshots)
Under 54 kg Junaid Bostan (Steel City) Simon O’Donnell (Powerday Hooks)
Under 57 kg Adam Azim (Pinewood) Edward Hardy (Highfields)
Under 60 kg Huey Malone (Christ the King) Cameron Vuong (Empire)
Under 63 kg Dione Edde (St Marys) Jack Wiffen (Sudbury)
Under 66 kg Ryan Dickens (Salisbury) Ferdinand Sztojka (Premiere)
Under 70 kg John Hedges (Hoddesdon) Christy Collins (Northside)
Under 75 kg Tommy Fletcher (Attleborough) Khalid Ayub (Warrior Breed)
Over 80 kg William Howe (Phil Thomas) Andy Smith (Wildcard)