Showing results for Female Schools

Weight Category Champion Finalist
Class 1 Under 40 kg Emma Dolan (Attleborough) Niamh McGlucklin (Berinsfield)
Under 46 kg Ebonie Jones (Heart of Portsmouth) Melissa Hall (Salisbury)
Under 50 kg Shona Whitwell (St Ives) Millie Morgan (Victory)
Under 56 kg Ellesha-Mac Williams (Swale Gloves) Amber Lewis (South Holland)
Class 2 Under 52 kg Matilda Evans (Heart of Portsmouth) Louise Cryan (Feltham Police)
Under 60 kg Paris Dunford (Gosport) Adelaide Baker (Downend)
Class 3 Under 44 kg Demi-Jade Rezian (DC Academy) Rachel Stephenson (Hetton Town)
Under 50 kg Crystal Barker (Bridgewater Salford) Ashleigh Pond (Heart of Portsmouth)
Under 54 kg Olivia Orchard (Newquay) Lucy Cook (Abingdon)
Under 58 kg Terri Harper (Ernie Oxers) Beth Bowden (Wecock Farm)
Under 63 kg Frances Nutt (Birmingham City) Sophie Colbourne (North Mersey)

ABAE National Schools Championships 2010
June 6, 2010 | Mounbatten Centre, Portsmouth
Weight Category Champion Finalist
Class 1 Under 36 kg Sharnell Gaynor (Swale Gloves) Serena Wybrow (Hornchurch)
Under 38 kg Chloe Hemstock (Trinity) Molly Perkins (Royal Leamington Spa)
Under 48 kg Jade Munro (Kingfisher) Tilly Evans (Heart of Portsmouth)
Under 56 kg Jodie Taylor (Swale Gloves) Lola Brown (Attleborough)
Class 2 Under 44 kg Crystal Barker (Bridgewater Salford Denie Resztan (DC Cambridge)
Under 54 kg Terri-Leigh Harper (Ernie Oxers) Lucy Cook (Abingdon)
Class 3 Under 44 kg Devon Hahan (Sunderland East) Sydnee Davidson (Triple A)
Under 52 kg Jenna O'Reilly (Eltham) Flame Charl (Heart of England)
Under 56 kg Poppy Burton (SYD Ringside) Millicent Warren (Wells)
Under 58 kg Autumn Goodwin (Pegasus) Lauren Flinton (Scarborough)

ABAE National Schools Championships 2009
June 7, 2009 | Manchester Boxing Centre of Excellence
Weight Category Champion Finalist
Class 1 Under 34 kg Crystal Barker (Bridgewater) Kimberley Moore (Wednesbury)
Under 44 kg Ashleigh Pond (City of Portsmouth) Remi Walker (Canvey Island)
Under 52 kg Samantha Finn (Swale Gloves) Shannon Dowd (Pegasus)
Class 2 Under 42 kg Sydnee Davison (Triple A) Rio Simone Robinson (Sharkys)
Under 48 kg Jeanna O'Reilly (Eltham & District) Amber Gibbs (Triple A)
Class 3 Under 48 kg Ashleigh McGrogan (Sharkys) Abigail Flowerday (St Gerards)
Under 52 kg Ambreen Sadiq (Eastburn) Bobbie Clarke (Leigh Park)
Under 58 kg Sarah Rostron (Knowsley Vale) Lilly Frampton (Bexley)
Under 60 kg Shannon Buckley (Malt House) Kayleigh Taylor (Swale Gloves)

Weight Category Champion Finalist
kg
kg
Junior A kg K Clyde (Speke)
kg F Frewin (St Leonards-on-Sea
kg S McCarthy (Hackney)
kg A Yeates (Bethnal Green)
kg K Bowers (Plaistow)
kg R Guest (Dudley)
kg N Williams (Wallasey)
kg S Thomas (Banstead)
kg D Bent (Feltham)
Junior B kg A Lundstrum (Liverpool)
kg W Davis (Bangor)
kg J Elvin (Croydon)
kg J Mooney (Chelsea)
kg Anthony Kelly (Huthwaite ABC)
kg D Arnott (Plymouth)
kg T Andrews (Holloway)
kg J Johnson (Preston)
kg G Poulley (Dagenham)
Intermediate kg P Keetley (South Normanton)
kg E Campbell (Bradford)
kg W Bennett (Bargoed)
kg J Marren (Coventry)
kg J Considine (Coventry)
kg K Precious (Kingston-upon-Hull)
kg J Hillman (Oprington)
kg J Batten (Poplar)
kg D Mason (Falmouth)
kg H Thompson (Catford)
Senior kg G Gilbody (Liverpool)
kg B Mottram (Benfleet)
kg T O’Neill (Manchester)
kg H Myers (Leeds)
kg A Smith (Coventry)
kg T Williams (Kirkby)
kg S Singh (Warley)
kg T Mahmoud (Haringey)